• INFORMACJE OGÓLNE

• Program Laboratoria Przyszłości

Nasza Szkoła zakończyła dokonywanie zakupów w ramach do rządowego programu Laboratoria Przyszłości - inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza Szkoła otrzymała oraz wykorzystała wsparcie finansowe w wysokości 153 600 zł.

W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza Szkoła otrzymała oraz wykorzystała wsparcie finansowe w wysokości 153 600 zł.
          I INFORMACJA
          W 2021 wykorzystaliśmy 80 102,95 zł na zakup sprzętu - Drukarka 3D, Filamenty, Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, Lutownica, Kamera, Statyw z akcesoriami, Mikroport z akcesoriami, Oświetlenie do realizacji nagrań, Mikrofon kierunkowy z akcesoriami, Gimbal, Aparat fotograficzny z akcesoriami, Laptop do obsługi drukarki, Długopisy 3D, Szafka pod drukarkę 3D, Skaner 3D, Zestaw do VR, Licencja - 5 lat dostępu do portalu wirtualnych lekcji.
          II INFORMACJA
          W 2022 roku wykorzystaliśmy 73 497,05 zł na zakup:
          - roboty 8 996,22 zł  ( Zestaw robotów (8x mBot Explorer Kit 8x BT Dongle+ 8 kpl akum AA2000mAh + 2kpl ładow. +M1+M2 ); Zestaw 4x mBot Add-on-Pack;
          - 64 500,83 zł wyposażenie klasopracowni (technika, plastyka) w sprzęt min. zestawy mebli i pomocy naukowych - pracownia robótek ręcznych, 2 stóły warsztatowe ucznia z nadstawką, szafa metalowa z 8 zestawami narzędzi dla ucznia, klocki Gigo - zestaw do programowania, mierniki uniwersalne, Instrukcje BHP - w szkole i poza nią, robot wielofunkcyjny, opiekacz,blender, Mikroskopy -  Delta Optical BioLight 30.

Wsparcie finansowe otrzymane przez naszą Szkołę w ramach Laboratoriów Przyszłości pozwoliło na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, s tosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

Dzięki przyznanym środkom możliwy był zakup wyposażenia technicznego oraz pomocy dydaktycznych, m.in. takich, jak: drukarka 3D oraz laptop do jej obsługi, mikrokontrolery, laminatory, zestawy i plansze edukacyjne, nagłośnienie, mikrofony, aparat fotograficzny, kamera cyfrowa, wyposażenie pracowni robótek ręcznych, zestawy klocków edukacyjnych, Zestaw robotów mBot Explorer Kit, zestawy konstrukcyjne do doświadczeń.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania zarówno w trakcie obowiązkowych zajęć edukacyjnych np.: chemii, fizyki, matematyki, informatyki, geografii, przyrody, plastyki, techniki, muzyki w których będzie wykorzystywany sprzęt), lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz kół zainteresowań.