• Wycieczka klas 3 a i 3 b w magiczne miejsce...🎪💕💙

• Uczniowie klasy 3a i 3b wybrali się w piątek na wycieczkę do magicznego miejsca. Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie przyjął trzecioklasistow gościnnie i pozwolił przeżywać cudowne, czasem budzące grozę chwile z bohaterami baśni "Piękna i bestia".

Na długo zostanie w pamięci uczniów gra aktorów, kostiumy, ruchoma scena i przede wszystkim przekaz baśni - najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu

Warto było!

• Międzyszkolny Konkurs Literacki dla klas 3 "Bohaterowie książek Astrid Lindgren"📗🙂💗

• 18 stycznia, w progach Siódemki, po raz XXI, odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki dla klas 3 "Bohaterowie książek Astrid Lindgren". W tym roku, uczestnicy konkursu musieli wykazać się szczegółową znajomością dwóch książek naszej patronki: "Ronja, córka zbójnika" oraz "Pippi na Południowym Pacyfiku".

W zmaganiach konkursowych wzięło udział pięć stargardzkich szkół. Po zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji, I miejsce zajęli: Zuzanna Grzenkowicz i Mikołaj Widerowski z SP4, II miejsce przypadło w udziale Rozalii Norsesowicz i Natalii Biryłko z SP5, a III miejsce zajęły Aniela Korzeb i Łucja Wieleba z SP7.

Na wyróżnienie natomiast zasłużyli Zuzanna Kleczewska i Filip Kanarek z SP 2 oraz Oliwia Kiziuk i Szymon Szaro z SP6. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy . Jesteśmy pod wrażeniem, z jaką dokładnością zapoznali się z książkami Astrid Lindgren

Podczas konkursu literackiego rozstrzygnięty został także Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt.: "Pippi na Pacyfiku" Miło nam poinformować, że I miejsce zdobyła Natalia Biryłko z SP5, II miejsce Julia Orzechowska z SP6, a III miejsce, uczennica Siódemki, Aniela Korze.

• Zimy brak? ❄☃⛄

• Do sali klasy 3b zawitała zima plastyczna zimowe drzewa z recyklingu i lodowe kwiaty z ogrodu Królowej Śniegu - zapraszamy do klasowej galerii sztuki.

• Paszporty rozdane!

W ramach tematu „jesteśmy Europejczykami”, klasa 3b - najpierw podróżowała po mapie Europy, potem wykonała wizytówki wybranego kraju, a następnie wzięła udział w quizie, którego celem było zdobycie 🇵🇱🇪🇺 PASZPORTU MŁODEGO Europejczyka 🇪🇺🇵🇱

Spora grupa uzyskała maksymalny wynik, biegle i bezbłędnie wskazała na mapie Europy 15 państw👏👏👏 Gratulacje 🥰

• Rajd Nocny

• 20 stycznia uczniowie Siódemki wzięli udział w RAJDZIE NOCNYM zorganizowanym przez PTTK. Pod osłoną nocy wyruszyli spod Bramy Wałowej, następnie szlakiem czerwonym im. Władysława Andersa i drogą wzdłuż rzeki Krąpiel dotarli do Strachocina, gdzie czekało na nich ognisko i pieczone kiełbaski.

Wielki brawa dla całej grupy. Jesteście Wielcy.

Podziękowania dla Rodziców, którzy równie dzielnie wędrowali ze swoimi pociechami.

• Ciekawe zajęcia w klasie 5 b 👍😃

• Dziś klasa 5b robiła choinki w "Szyciowym Zakątku". Zadanie zostało wytłumaczone od podstaw. Najpierw uczniowie wymienili rodzaje trójkątów, potem narysowali wysokość. Jeden trójkąt równoramienny posłużył do zrobienia kropkowego zarysu na wybranym materiale. Następnie choineczki wpadły pod maszynę do szycia. Każdy uczeń, pod opieką Pani Kamili, mógł spróbować swoich sił na maszynie. Środek drzewka wypełniony został puchem syntetycznym, a igłą posłużyła do finalnego zszycia materiału. Trójkątna choinka została umieszczona na specjalnie przygotowanym pniu Połączenie matematyki z praktyką daje najlepsze efekty i zachęca do nauki. Dziękujemy Pani Kamili

• Ciekawe spotkanie w 3 b😍👌💕

• Spotkanie uczniów klasy 3b z bohaterami "Dzieci z Bullerbyn" trwało 3 dni. Dzieci świetnie się bawiły z szóstką przyjaciół. Poznały ciekawe i pełne zabaw przygody, ich zwierzęta i tradycje. Razem z Lisą, trzecioklasiści, poznali wartości, którymi my również powinniśmy kierować się w życiu - tu pomogły uczniom kody QR. Rozwiązywali zadania matematyczne, a na koniec - podzieleni na grupy - zorganizowali teleturniej wiedzy o książce. Każda grupa wykonała swój lapbook.