• Nasza szkoła w projekcie OSEhero
          • Nasza szkoła w projekcie OSEhero

          • O projekcie

            Cyfrowy świat z jednej strony ułatwia nam naukę, pracę, kontakt z bliskimi, ale z drugiej może nieść za sobą pewne zagrożenia. Młodzi ludzie, uczniowie, którzy w sieci spędzają coraz więcej czasu, są grupą szczególnie na nie narażoną. Świadomość zagrożeń oraz znajomość sposobów zapobiegania im są kluczowe dla bezpieczeństwa najmłodszych. Ważną rolę w tym procesie pełnią nauczyciele, którzy przekazują wiedzę i pokazują konkretne narzędzia ochrony.

            Dlatego tworzymy OSEhero – grupę zaangażowanych nauczycieli, którzy we współpracy z ekspertami OSE będą przekazywać wiedzę o bezpieczeństwie w internecie uczniom, pedagogom oraz rodzicom.

            Jaki jest cel projektu?

            Celem projektu jest zbudowanie społeczności nauczycieli szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, którzy wyposażeni przez ekspertów OSE w wiedzę i narzędzia będą przewodnikami po cyfrowym świecie dla uczniów, innych nauczycieli i rodziców.

            Dzięki projektowi OSEhero zwiększy się świadomość dotycząca cyberzagrożeń w szkołach oraz umiejętność bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie, nauczyciele i rodzice będą wiedzieli, jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci, jak im zapobiegać oraz gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożenia. Udział w projekcie pozwoli nauczycielom i całej społeczności szkolnej wspierać pozytywne zachowania online oraz rozwijać kompetencje cyfrowe w procesie nauczania, w tym umiejętność krytycznego myślenia i refleksyjnego wykorzystywania zasobów znajdujących się w internecie.

            Celem projektu jest nie tylko przekazanie wiedzy, ale przede wszystkim włączenie nauczycieli w aktywne działania w swoich szkołach.

            Uczestnicy projektu OSEhero będą mogli organizować inicjatywy dotyczące bezpieczeństwa oraz aktywnie korzystać z materiałów edukacyjnych.

            Kto jest organizatorem projektu?

            Organizatorem i wykonawcą projektu OSEhero jest NASK-PIB. Projekt jest realizowany w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

            Do kogo skierowany jest projekt?

            Projekt adresowany jest do nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych podłączonych do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej lub będących w procesie podłączania. 

            Poniżej załączamy materiały edukacyjne do wykorzystania dla rodziców i nauczycieli oraz bardzo ciekawy raport "NASTOLATKI 3.0" - raport z ogólnopolskiego badania uczniów i rodziców.

          • RAJD NOCNY SIÓDEMKOWICZÓW 🌛

          • Ferie zimowe Siódemkowicze rozpoczęli od udziału w RAJDZIE NOCNYM do Strachocina, zorganizowanym przez PTTK. Do wytrwałych i dzielnych piechurów z Siódemki dołączyli także niezastąpieni Rodzice oraz absolwenci z byłej klasy 8a .

            To był miły, a zarazem aktywnie spędzony czas!

        • Bezpieczne ferie w klasie 1 c ❄☃⛄
          • Bezpieczne ferie w klasie 1 c ❄☃⛄

          • W ostatnich dniach, uczniowie klasy 1c poznawali zasady bezpiecznych zabaw zimowych tworząc plakaty oraz przygotowali informator z numerami alarmowymi, które każdy powiesi w widocznym miejscu w swoim domu. Pierwszaki są gotowe do spędzenia ferii zimowych wesoło, ale i bezpiecznie.

          • Międzyszkolny Konkurs "Matematyczna Choinka" 🎄

          • Nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie "Matematyczna Choinka", organizowanym w SP nr 10. Kinga Kopaczewska z klasy 4b zajęła 3 miejsce w poziomie klas IV a Kaja Mieczan zdobyła wyróżnienie w poziomie klas V. Serdecznie gratulujem!

          • Drzewko życzliwości od klasy 1 c 💓🎄

          • Klasa 1c przez cały miesiąc zbierała lampki, aby rozświetlić na święta drzewko życzliwości. Za każdy miły gest i koleżeńskie wsparcie uczeń dostawał jedno światełko. Klasie udało się zebrać cały łańcuch świetlny.