• Mocni w prawie

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Mocni w prawie", za który odpowiada Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości we współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości.

Projekt ma na celu rozpowszechnianie edukacji prawnej, poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości prawnej uczniów.

Prowadzącym zajęcia był Pan Michał Sadowski, student V roku, kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

POZNAJ SWOJE PRAWA I OBOWIĄZKI.
          BĄDŹ MOCNY W PRAWIE!

W dzisiejszym skomplikowanym świecie, gdzie przepisy nieustannie ewoluują zrozumienie prawa to dla młodych ludzi prawdziwe wyzwanie. Często, problem stanowią fundamentalne zasady polskiego systemu prawnego czy podstawowych regulacji. Brak tej wiedzy prowadzi do niskiego poziomu świadomości obywatelskiej.

Głównym założeniem projektu „Mocni w Prawie” jest przeprowadzenie zajęć w szkołach, mających na celu rozpowszechnienie edukacji prawnej, poszerzenie wiedzy i zwiększenie świadomości prawnej uczniów. Jednym z priorytetów jest zmiana postrzegania przestępstw uważanych z pozoru za „nieszkodliwe. Ta postawa obojętności wobec obowiązującego prawa oraz neutralne podejście do jego łamania szczególnie nasila się przy popełnianiu kolejnych występków (w tym recydywy). Wynika to z szerokiego rozpowszechnienia zjawiska przestępczości wśród młodzieży oraz niewystarczającej znajomości polskiego prawa u progu wejścia w dorosłość.

Gruntowna wiedza z zakresu prawa

Uczestnicy programu pozyskają gruntowną wiedzę z zakresu prawa, zapoznają się z przyczynami i konsekwencjami przestępczości, ale także nabędą umiejętność świadomej partycypacji w życiu obywatelskim.

Wzrost świadomości prawnej wśród ludzi młodych

Dzięki uczestnictwu w projekcie młodzi będą w stanie wykazać się umiejętnością współdziałania z organami państwa, a przez to świadomie angażować się w życie społeczne.

Miło nam poinformować, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat

„Mocni w prawie”.