•  "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" 💖
          • "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" 💖

• Uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyli w zajęciach Programu Edukacyjnego "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ" pod patronatem WOŚP. Trzecioklasiści zapoznali się z podstawowymi czynnościami ratującymi życie. Omówili i przećwiczyli: wezwanie pogotowia do osoby poszkodowanej,

ułożenie w pozycji bocznej osoby z zachowanym oddechem, ale nieprzytomnej, a także resuscytację krążeniowo-oddechową- czyli podtrzymanie czynności życiowych osoby nieoddychającej. Dowiedzieli się także, jak postąpić w przypadku zadławienia i krwotoku

• Sukces sportowy naszych uczniów! 🥇🥉🏅🏆

• Kolejny wielki sukces sportowców naszej szkoły Podczas finału wojewódzkiego Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, zawodnicy reprezentujący naszą szkołę zajęli wspaniałe II miejsce w województwie zachodniopomorskim Wielka duma i radość! Brawo chłopak!

• Kolejny sukces! 💚💙🧡

• Nasza uczennica - Aniela Antończak - zajęła I miejsce w konkursie plastycznym pod hasłem: "Dbam o zdrowie", organizowanym przez Wojskową Specjalistyczną Przychodnię Lekarską SPZOZ w Stargardzie. Gratulacje!

• SPORTOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW! 🥇🏆🏅

• 16 maja na stadionie miejskim odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasi wspaniali sportowcy z klas 7 - 8 zajęli 1 miejsce zdobywając łącznie 996 punktów. W najbliższy poniedziałek reprezentować będą nasz powiat w zawodach rangi wojewódzkiej. Gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za kolejne zawody

• Dzień Ziemi w SP 7 🌎

• W ramach Dnia Ziemi każda klasa IV - VIII losowała kopertę w której było zadanie do wykonania. Niektóre z nich to np.: zbudowanie drzewa z ciał, sprzątanie terenu wokół naszej szkoły, ułożenie z darów natury kompozycji, czy stworzenie obrazka ekologicznego, rysowanie na asfalcie kredą Matki Ziemi itp. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie :):)

• Międzyszkolny Konkurs "JESTEM BEZPIECZNY" 🚗🛴🚲

• Dzisiaj w Siódemce odbył się Międzyszkolny Konkurs dla klas 2 "JESTEM BEZPIECZNY", w którym wzięło udział 6 szkół.

Uczestnicy musieli wykazać się: znajomością zasad przechodzenia przez jezdnięoraz znaków drogowych a także znaków, które możemy spotkać na kąpieliskach. Ponadto drugoklasiści udowodnili, iż świetnie opanowali umiejętność rozmowy z dyspozytorem oraz podstawowe zagadnienia z pierwszej pomocy. Znają zasady postępowania podczas krwotoku, zadławienia, wiedzą co to pozycja bezpieczna boczna, czy pozycja na " żółwia" i kiedy należy je stosować.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji 1 miejsce zajęła drużyna z SP7 w składzie Laura Kowalik i Franek Gatowski, 2 miejsce SP w Strachocinie - Zuzia Olejniczak i Mateusz Olszewski, natomiast 3 miejce przypadło w udziale SP 10 w składzie - Lena Lebiedzińska i Basia Wiśniewska.

Przyznano także wyróżnienia dla Filipa Kosmacz i Oliwii Kominek z SP w Grzędzicach, Aurelii Gibalskiej i Bruno Łubińskiemu z SP6, a także dla Wiktorii Galant i Mieszka Suleckiego z SP 11.

Zostały przyznane także dwie nagrody specjalne dla Mateusza Olszewskiego i Mieszka Suleckiego za niesamowitą wiedzę oraz umiejętność dzielenia się nią z innymi.

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i Rodzicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

• Sukces naszych uczennic! 🏅

• W środę, 17 maja, uczennice klas 3, wzięły udział w Międzyszkolnym Turnieju Przyrodniczym Mały Ekolog "Las wita nas", zorganizowanym przez SP 5. Uczennice - Aniela Korzeb 3a, Ewa Raczyńska 3a, Kinga Kopaczewska 3b oraz Zosia Figiel 3a, która wykonała pracę plastyczną - po wielu przygotowaniach i wykonanych zadaniach zajęły 3 miejsce. Gratulacje!

• Sportowe zmagania!

• Wczoraj, na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej, odbył się trójbój i czwórbój lekkoatletyczny w ramach Igrzysk Dzieci. Zawodnicy startowali w biegach, skokach i rzutach!

• Sportowe sukcesy naszych uczniów 🥉🏆🥇

• Ogromne gratulacje dla naszych wspaniałych koszykarzy: Wiktora Janikowskiego i Adriana Kawczyńskiego. Mogą, po raz kolejny, poszczycić się doskonałymi występami na koszykarskim parkiecie brawa panowi!

• Międzyszkolny konkurs recytatorski 🎭📗🥉

• W piątek - uczennice naszej szkoły - Nadia Kawczyńska z klasy 4b i Zuzanna Żmudzka z klasy 5b, reprezentowały Siódemkę w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jak to jest być człowiekiem", organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem: "Grunt to rodzinka" Uczennice wspaniale zaprezentowały utwory, które przygotowały na konkurs. Jury doceniło recytację Nadii, która zdobyła wyróżnienie, prezentując utwór A. Mickiewicza pt.: "Powrót taty".

Dziewczynki, jesteśmy z Was bardzo dumni wypadłyście znakomicie!

• Niezwykłe spotkanie! 🧡💛💚

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z siostrą Gianną, która przyleciała do nas ze Sierra Leone Opowiedziała dzieciom o tym, jak wygląda codzienność społeczności szkolnej w miejscu, w którym od 7 lat mieszka i pracuje na misj.

• Wyjątkowe zajęcia w klasie 2 a 🌼🌻🌺

Dzisiaj uczniowie klasy 2a, dzięki wsparciu Kochanych Rodziców wzięli udział w twórczych warsztatach rękodzieła dla dzieci. Stworzyli niezwykłe, drewniane kompozycje - WYJĄTKOWY BUKIET KWIATÓW.