• UDZIAŁ SP 7 W PROJEKCIE EKOLOGICZNYM „Uczniów rady na odpady”

• Grupa uczniów z klasy 5 a i 7 e wzięła udział w rywalizacji ekologicznej pomiędzy stargardzkimi szkołami podstawowymi. Oprócz warsztatów
            w których uczestniczyli, ich zadaniem było wykonanie eko – zadania, które ocenione zostało przez organizatorów projektu: Zakład Usług Komunalnych oraz Muzeum Historyczne w Stargardzie. Pracę uczniów można było zobaczyć w holu naszej szkoły w segmencie C. Czekamy na oficjalne wyniki naszej rywalizacji.

• Dzień bez plecaka

• 5 kwietnia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień bez plecaka.  Nasi uczniowie przynieśli swoje szkolne przybory w nietypowej formie. Wykazali się kreatywnością i zaangażowaniem ☺

• Z działań Samorządu Uczniowskiego

• SAVOIR VIVRE ”

W tym roku szkolnym do konkursu zostały zaproszone klasy 4 – 6. Uczniowie zmagali się z niełatwym zagadnieniem zasad dobrego i kulturalnego zachowania się na co dzień. Zadania były różnorodne. Oprócz testu wiedzy można było wykazać się umiejętnością poprawnego nakrywania do stołu i wiązania krawatu. Zabawa była przednia ☺

OTO LAUREACI KONKURSU:

1 miejsce klasa - 5d,

2 miejsce klasa 4a,

3 miejsce  - klasa 6a.

• Integracja na wesoło!

• We wtorek z inicjatywy pani Marzeny Hęglewicz odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły któtka impreza integrująca naszych kolegów z Ukrainy. Zapraszamy do obejrzenia filmików:

• Mamy sukces!

Hania, Lena, Łucja- uczennice klasy 2a zajęły dziś 3 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Utwory znane i nieznane" - organizowanym już dwudziesty raz przez nauczycielki Szkoły Podstawowej nr 5.

Dziewczynki wykazały się świetną znajomością wierszy Juliana Tuwima

Wielkie brawa dla zwyciężczyń!

• Ciekawa lekcja matematyki w 2 b

• Dziś na lekcji matematyki w klasie 2b gościły figury płaskie i …. bryły. Do budowy brył uczniowie wykorzystali wykałaczki i plastelinę. Choć z bryłami mamy na co dzień do czynienia, bo przecież każde dziecko ma do czynienia z klockami o różnych kształtach - to jednak należało te doświadczenia uporządkować i nadać im formę wiedzy. Dzieci zapoznały się dzisiaj z pojęciami: wierzchołki, krawędzie, ściany, podstawa brył. Każdy mógł też wykonać bryłę według własnego pomysłu.