• MIĘDZYSZKOLNY KONKURS W SP 7 "JESTEM BEZPIECZNY"

• Dnia 20 maja 2022 roku odbył się Międzyszkolny Konkurs dla klas drugich pt: „Jestem bezpieczny”. Reprezentacje szkół: SP 5, SP 6, SP 7, SP 10, SP 11 I SP w Strachocinie wystawiły po dwie drużyny: edukacyjną i sportową, które wspólnie zdobywały punkty dla swojej szkoły. Drużyna edukacyjna musiała wykazać się znajomością znaków drogowych, telefonów alarmowych, zasadami przejścia przez jezdnię. Zawodnicy byli również pytani o to, jak zachować się w czasie burzy, co należy zabrać ze sobą na wyprawę górską oraz na plażę, a także o wyposażenie apteczki. Natomiast drużyny sportowe rywalizowały ze sobą podczas wyścigów z zastosowaniem nietypowych przyborów sportowych. Po emocjonującej rywalizacji nadszedł czas na ogłoszenie wyników.

I miejsce zajęła SP 10

II miejsce przypadło SP 11

III miejsce zajęła SP 6.

Natomiast SP 5, SP 7, SP w Strachocinie otrzymały wyróżnienia,

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!

• Sukcesy w piłce nożnej!

• Znakomicie spisały się także dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze, które w tych samych zawodach zajęły 3 miejsce w powiecie.  Wielkie brawa!

• Sukcesy sportowe naszych uczniów :)

• Sportowy sukces odnieśli nasi uczniowie - chłopcy rocznik 2009 i młodsi, zajmując 1 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej - w finale pokonali SP 6. Brawo Panowie

• Wycieczki czas zacząć !

• Klasa 2a wraz ze starszymi koleżankami i kolegami z klasy 5a pojechały dziś na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Leśnej Szmaragd.

Na miejscu uczniowie 2a brali udział w grze terenowej - Znajdź owada. Zabawa polegała na odnalezieniu 11 plastikowych owadów na wyznaczonym terenie i zaznaczeniu miejsca ich pobytu na planie. Niestety nie udało nam się znaleźć biedronki.

Odbyła się także wycieczka po Podziemnej Trasie Turystycznej, potem warsztaty "Fakty i mity o nietoperzach" z nietoperzową gimnastyką, zakończone pracą plastyczną:

"Mój nietoperz".

Na zakończenie obie klasy piekły kiełbaski na ognisku i śpiewały w autokarze

• Podziękowania!

• Członkowie Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili w kwietniu 4 - 8.04. 2022 r. zbiórkę na budowę Hospicjum dla dzieci chorych na nowotwory. Fundacja "Z Serca dla Dla Serca" jest wdzięczna za każdą dokonaną wpłatę. W tym roku zebraliśmy 677,06 zł. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękujemy :)